Sistem ve Veritabanı Yönetimi

Verinizi bilgiye dönüştürken yarattığı değeri ölçün

GTeh Sistem ve Veritabanı Yönetimi ekibi, müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda başta Veritabanı olmak üzere çok sayıda Oracle ürünüyle çözümler geliştirerek danışmanlık ve bakım hizmetleri dahil anahtar teslim projeler sunar.

Sistem ve Veritabanı Yönetim Hizmetleri

Sağlık, Bankacılık, Telekomünikasyon, Perakendecilik ve Hizmet gibi pek çok sektörde özellikle Exadata, Oracle Veritabanı ve EBS destek faliyetleriyle ilgili hizmet sunan GTech ayrıca, “İleri Seviye Destek (ACS)” kapsamında müşterilerinin Oracle teknolojilerini  en son yenilikler ve yüksek performansla kullanmalarını sağlayan eşsiz ve özel bir destek de sunar.

İleri Düzey Hizmetlerde

İleri düzey hizmetlerde uzman ekip, yerinde sağlık taraması, bilgi transferi, sistem analizi ve önerileri ile danışman şapkasıyla bir yol gösterici olurken, gerektiğinde kritik ve riskli operasyonlar için ileri düzey yerinde destek faaliyetleri de yürütmektedir.

Oracle Cloud Çözümleri Danışmanlık Hizmeti

Cloud Migration, Entegrasyon ve Proje Desteği kapsamında; konsolidasyon, veri taşıma, majör sürüm yükseltme, veri merkezi taşıma, acil durum merkezi kurgusu servisleri sunulmaktadır. Ayrıca Exadata, Database Servisleri, E-Business Suite Servisleri, ODA/OVM/OS Servisleri, Orta Katman servisleri (SSO, OID, OBIEE, Hyperionetc), Replikasyon Servisleri ve Striim için de kurulum ve bakım destek hizmetleri verilmektedir.

Uzaktan ve Yerinde Profesyonel Sistem Yönetimi

İş Kritik uygulamalarının güvenli ve maksimum hizmet verecek şekilde 7/24 yönetilmesi sağlanmaktadır. Oracle Veritabanı, Exadata Sistemleri ve Oracle EBS sistemlerinin en uygun ve optimize şekilde kullanıldığından emin olmak için yapılan hızlı ve detaylı kontrollerin “Health Check” başlığı altında raporlanmaktadır.

Acil Durumlarda Hızlı ve Etkin Destek

Veritabanı ve Oracle sistemlerinde işleyişi aksatan veya tamamen durduran sorunların çözümleri için GTech Veritabanı ve Sistem Yönetimi ekibi, yerinde veya uzaktan sisteme bağlanarak 7 /24 hizmet sunmaktadır.

oracle veritabanı yönetimi hizmetleri

Yarattığı Değer

Profesyonel Sistem Yönetimi

Veritabanı ve sistem yönetiminde farklı destek seçeneklerinin sunulması ve sistem destek süreçlerine uygun yönetim çeşitliliği ile her aşamada bilgi paylaşımı, düzenli raporlama ve bilgilendirme.

Süreklilik

Proaktif izleme, etki analizleri doğrultusunda; konusunda uzman ekip tarafından sistemlere yapılan cerrahi müdahaleler ile SLA’lere uyumlu sistem yönetiminin sağlanması ve iş süreçlerinde kesinti yaşanmaması.

Öneri Niteliği Taşıyan Danışmanlık

Sektörel ve teknik tecrübeleri yüksek uzman mühendislerin altyapı ile yeni teknolojilerin kurulumlarının yapılması, problemler oluşmadan önce tespit edilen olası güvenlik zaafiyetleri ve hatalar için kritik ve kümülatif yamalar ile ilgili öneriler.

Riskin Hafifletilmesi

Değişiklik etki analizleri doğrultusunda yapılan operasyonlar ile sistemlere yapılan müdahalelerde riskin minimize edilmesi.

Maliyet Optimizasyonu

İzleme, operasyon faaliyetleri ve kod devreye alım işlemlerinin uzman danışman havuzundan karşılanmasıyla birlikte müşterilerin kendi edkibi daha verimli, iş süreçlerine daha yakın ve geliştirici alanlarda kullanabilmeleri.

Uçtan Uca Danışmanlık ve Operasyon

Uygulama, işletim sistemi ve depolama katmanlarını gözeterek gerçekleştirilen sistem ve veri tabanı operasyonları ile daha koordine ve bütünü gözeterek yapılan operasyonlar.

Ek Kaynak İhtiyacının Hızlıca Karşılanması

GTech Veritabanı ve Sistem ekibinden yerinde veya uzaktan, sürekli ya da problem/çağrı bazlı destek alınabilmesi ile özel uzmanlık gerektiren konularda acil kaynak ihtiyaçlarında zaman kaybetmeden doğru kaynağın ya da hizmetin devreye alınabilmesi.

Neden GTech?

  • Yüksek kalitede sistem yönetimini sağlayan Uzman Danışman Ekip
  • 20 yıllık tecrübesi ile Oracle Platinum partner ünvanına sahip, Türkiye’nin en büyük hizmet sağlayıcısı.
  • Farklı sektörlerde 100’den fazla müşteri ve bu sektörlerde yapılan öncü nitelindeki projeler.
  • Oracle Exadata Installation Partner sertifikasına sahip, Exadata operasyonları için güvenilir ve çok tercih edilen çözüm ortağı.
Bize Ulaşın